Monika Szela - Przewodnicząca Jury

Absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, Dyrektor Teatru Maska w Rzeszowie. Z wykształcenia germanistka i aktorka. Laureatka plebiscytu "Kobiety Przedsiębiorczej" w roku 2012. Posiada bogate doświadczenie teatralne, aktorskie, a nawet telewizyjne. Jako aktorka zadebiutowała w jednej z pierwszych edycji Festiwalu i już po raz czwarty przewodniczy obradom jury festiwalu.

monika szela

Krystian Durman

Aktor, podróżnik, autor projektu „Himalaje. Dopisz swoją historię". Absolwent krakowskiej PWST. Do zespołu Narodowego Starego Teatru dołączył w sezonie 2016/2017, gdzie zadebiutował w podwójnej roli Brata McDonalda oraz przedstawiciela grupy Lesbian and Gays Support The Miners w „Triumfie woli” Pawła Demirskiego w reż. Moniki Strzępki (2016). Pierwszy sezon aktora w Starym Teatrze przyniósł jeszcze jedno wyzwanie – rolę Jaśka, graną wraz z Andrzejem Kozakiem, w głośnym „Weselu” Jana Klaty. Na codzień gościnnie współpracuje z Teatrem Polskim w Poznaniu oraz Teatrem Nowym w Krakowie.

Krystian Durman

Donald Trinder

Anglik od kilku lat mieszkający w Rzeszowie. Pracuje jako wykładowca na Uniwersytecie Rzeszowskim na wydziale filologii angielskiej. Oprócz historii interesuje się również teatrem i jak co roku, z dużym zainteresowaniem obserwuje młodych ludzi na scenie, wychwytując wyjątkowe talenty językowe.

donald trinder

Martina Šimčíková

Pracuje jako nauczycielka języka angielskiego i francuskiego w średniej szkole zawodowej Akademia Hotelarstwa w Preszowie (Słowacja). Jest absolwentką Uniwersytetu w Preszowie, gdzie już jako studentka była członkiem studentckiego teatru fracuzkojęzycznego przy Instytucie Języków Romańskich na Wydziale Sztuki. Dziś, stara się zainteresować i zarazić pasją do teatru i języków obcych swoich uczniów.

Martina Simcikova v3

Adam Głaczyński

Dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów, związany z rozgłośnią przeszło 25 lat. Współpracuje z TVP Rzeszów oraz Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Absolwent polonistyki, specjalność filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonat kina, muzyki i teatru, specjalista od retoryki i erystyki, nominowany do nagrody "Mistrza Mowy Polskiej". Pomimo napiętego grafiku udało mu się po raz kolejny znaleźć dla nas czas.

adam glaczynski

Organizatorzy

Slider

Patronat honorowy

Image is not available
Image is not available

Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Slider

Patronat medialny

Slider

SPONSORZY

Slider