Monika Szela - przewodnicząca jury

Absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, Dyrektor Teatru Maska w Rzeszowie. Z wykształcenia germanistka i aktorka. Laureatka plebiscytu "Kobiety Przedsiębiorczej" w roku 2012. Posiada bogate doświadczenie teatralne, aktorskie, a nawet telewizyjne. Jako aktorka zadebiutowała w jednej z pierwszych edycji Festiwalu i już po raz trzeci przewodniczy obradom jury festiwalu.

monika szela

Łukasz Błąd

Doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce. Redaktor naczelny studenckiej stacji internetowej Radio Intro. Autor tekstów i radiowych audycji satyrycznych, współpracownik Polskiego Radia Rzeszów i Radiowej "TRÓJKI". Współtwórca kabaretu Kaczka Pchnięta Nożem z którym został laureatem kilku ogólnopolskich przeglądów. Jako licealista (IV LO w Rzeszowie) brał udział w Festiwalu Szkolnych Teartów Obcojęzycznych i dlatego teraz chętnie zgodził się zostać jurorem i chce zobaczyć Festiwal od kuchni.

 lukasz blad

Aleksandra Drzazga

Nauczycielka języka francuskiego oraz autorskiego przedmiotu Wychowanie do Twórczości i teatr w Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. J. Szafranka w Bytomiu. Absolwentka Filologii Romańskiej Uniwersytetu Wrocławckiego. Absolwentka studniów podyplomowych Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży PWST Wrocław i Kursu Mistrzowskiego dla absolwentów RTDiM przy PWST Wrocław. Uczestniczka I edycji Programu Teatroteka Szkolna w Instutucie Teatralalnym im. Z Raszewskiego w Warszawie. Współautorka (wraz z K. Michalską) programu Klasy Aktywności Twórczej realizowanego w Gimnazjum nr 1 w Bytomiu od 2006 roku. Prowadziła warsztaty z zakresu edukacji kulturowej i teatralnej m. in. w Narodowym Centrum Kultury, Bytomskim Centrum Kultury. Inicjatorka Bytmoskiej Sceny Teatroteki Szkolnej i współautorka Cyklu Warsztatów Interdyscyplinarnych dla nauczycieli Akcja Edukacja w Bytomksim Centrum Kultury. Tutorka w Programie Liderzy Teatroteki Szkolnej w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Autorka publikacji i scenariuszy dla nauczycieli z zakrsu edukacji kulturowej i teatralnej.

aleksandra drzazga

Adam Głaczyński

Dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów, związany z rozgłośnią przeszło 25 lat. Współpracuje z TVP Rzeszów oraz Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Absolwent polonistyki, specjalność filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonat kina, muzyki i teatru, specjalista od retoryki i erystyki, nominowany do nagrody "Mistrza Mowy Polskiej". Pomimo napiętego grafiku udało mu się po raz kolejny znaleźć dla nas czas.

 

adam glaczynski

Donald Trinder

Anglik mieszkający w Rzeszowie, wykładowca na Uniwersytecie Rzeszowskim na wydziale filologii angielskiej, historyk. Interesuje się teatrem i już po raz drugi zaszczyci nas swoją obecnością na Festiwalu.

donald trinder

Organizatorzy

Slider

Patronat honorowy

Image is not available
Image is not available

Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Slider

Patronat medialny

Slider

SPONSORZY

Slider