XVIII FESTIWAL SZKOLNYCH TEATRÓW OBCOJĘZYCZNYCH

Program XVIII Festiwalu Szkolnych teatrów Obcojęzycznych

NIEDZIELA 9 kwietnia 2017 r.

12.00 - Spotkanie w I Liceum Ogólnokształcącym ul. 3 Maja 15
12.00-16.00 - Warsztaty Teatru Improwizowanego z aktorami z Krakowskiej Grupy AD HOC 
14.00-16.00 - Warsztaty dla opiekunów prowadzone przez Aleksandrę Drzazgę
16.00 - 17.00 - Przerwa obiadowa
18.00 - Spektakl Teatru Improwizowanego - sala widowiskowa WDK ul. Okrzei  7


PONIEDZIAŁEK 10 kwietnia 2017 r.

8.30 – Liceum Ogólnokształcące w Dynowie Totenfeier (Dziady)

9.10 - Uroczyste rozpoczęcie Festiwalu w Teatrze Maska w Rzeszowie

9.30 – Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie A little box of oblivion (Pudełko zapomnienia)

10.20 – II Liceum Ogólnokształcące w Krośnie Little Prince (Mały Książę)

10.50 – I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie Gare aux valises (Dworzec dla walizek)

11.30 – Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku The Snow Queen (Królowa Śniegu)

13.00 - I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie You, Hitler

14.00 - I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Mielcu Alice's Adventures in Wonderland (Alicja w Krainie Czarów)

14.50 –  Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie Ring (Pierścionek)

15.30 - IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie To moment's measure (Na miarę chwili)

 18.00 - Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród

Protokół z XVIII Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych

Decyzją Jury w składzie: Monika Szela – przewodnicząca Jury, Adam Głaczyński,  Aleksandra Drzazga, Łukasz Błąd, Donald Trinder przyznano następujące nagrody:

I NAGRODĘ  zdobyła grupa MAGIA z Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie za spektakl „Totenfeier”. Opiekunowie: Ewa Hadam, Marek Pyś

II NAGRODĘ zdobyła grupa HUNDRED MONKEYS z I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie za spektakl „You Hitler”. Opiekunowie: Magdalena Janicka - Rzeszutek, Jadwiga Domka.

III NAGRODĘ  zdobyła grupa HALO THEATRE COMPANY z Akademickiego Ogólnokształcącego w Rzeszowie za spektakl „A little box of oblivion”. Opiekunowie: Beata Szwajka, Marta Wójcik – Czerwińska oraz Tomasz Kuliberda

Wyróżnienie  otrzymała grupa TEATR VACUUM za spektakl „Little Prince” z II Liceum Ogólnokształcące w Krośnie. Opiekunowie: Anna Przybyłowicz, Monika Adamiec

Główną nagrodę za grę aktorską otrzymała Karolina Kowalska (I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie)

Główną nagrodę za umiejętności językowe otrzymała Ewelina Pawlik (I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu)

Wyróżnienia za grę aktorską:

1) Patrycja Kawecka (Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie)
2) Dominik Hajder (I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie)
3) Magdalena Mazurek (Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku)

XVIII Festiwal Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych

FSzTO7mniejszy

Szanowni Państwo!

Mamy przyjemność zaprosić uczniów Państwa Szkoły do wzięcia udziału w XVIII Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych, który odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia 2017 roku w Teatrze Maska.

Organizatorami festiwalu są I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie, Teatr Maska w Rzeszowie oraz Fundacja Pomocy Szkole im. ks. St. Konarskiego.

XVIII edycja festiwalu obejmować będzie dwa dni, z których pierwszy będzie poświęcony na zajęcia integracyjne i warsztatowe oraz spotkania z gośćmi festiwalu. Drugi dzień to przegląd konkursowy. W związku z planowanymi zmianami organizatorzy zapewniają nocleg uczestnikom spoza Rzeszowa.

Warunkiem udziału w festiwalu jest:

- przygotowanie przedstawienia w języku obcym (zgodnie z regulaminem FSzTO),

- przesłanie uzupełnionej karty uczestnictwa na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w  terminie do 16 stycznia 2017r.,

- przygotowanie plakatu prezentującego sztukę.

Regulamin

1. Celem festiwalu jest rozwój zainteresowań i zdolności teatralnych oraz językowych młodzieży województwa podkarpackiego.


2. W festiwalu mogą wziąć udział grupy teatralne wraz z opiekunem działające w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwapodkarpackiego.


3. Zaprezentowane sztuki muszą być przedstawione w całości w języku obcym i nie mogą trwać krócej niż 25 minut ani dłużej niż 45 minut.


4. Warunkiem udziału w Festiwalu jest udział w warsztatach przygotowanych dla uczestników.


5. Poziom artystyczny i językowy sztuk oceniać będzie jury powołane przez organizatorów festiwalu.


6. Dla uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody grupowe oraz indywidualne.


7. Za zapewnienie bezpieczeństwa uczestników w czasie trwania Festiwalu odpowiada placówka zgłaszająca grupę.


8. Uczestnicy festiwalu wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz wizerunku do celów organizacyjnych oraz promocyjnych na stronie Festiwalu.


9. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie.

 

 

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Karta uczestnictwa
Wymagania techniczne

XVIII Festiwal Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych - podsumowanie

XVIII edycja Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych rozpoczęła się w niedzielę 9 kwietnia 2017r. W samo południe zaprosiliśmy uczestników Festiwalu w gościnne progi I LO, gdzie czekali na nich pełni energii i pomysłów artyści z krakowskiej grupy AD HOC, jednej z bardziej znanych grup teatru improwizowanego w Polsce. Przygotowali oni dla młodych artystów-amatorów serię warsztatów, które nie tylko zintegrowały młodzież ale też postawiły przed nimi liczne wyzwania pobudzające wyobraźnię i kreatywność. Praca z aktorami dodała uczestnikom warsztatów pewności siebie podczas wystąpień publicznych. Efekty ich pracy mogliśmy zobaczyć już tego samego dnia wieczorem. W Wojewódzkim Domu Kultury odbył się spektakl, w którym uczestnicy Festiwalu, pod czujnym okiem aktorów z grupy AD HOC, stawiali pierwsze kroki w sztuce improwizacji. Co ważne, świetnie bawili się nie tylko artyści ale też publiczność.

Pierwszy dzień Festiwalu był pracowity i inspirujący również dla nauczycieli – opiekunów grup teatralnych. Wzięli oni udział w warsztatach dotyczących pracy z młodzieżą, pobudzania jej wyobraźni i ekspresji. Zajęcia te prowadziła Aleksandra Drzazga – nauczycielka języka francuskiego i ekspertka w pracy teatralnej z młodzieżą i dziećmi.
Wszyscy uczestnicy warsztatów zgodnie twierdzili, że warto było spędzić niedzielne popołudnie w ten nietypowy sposób i spotkać tak wiele interesujących i inspirujących osób.

Drugi dzień spektaklu dostarczył jeszcze więcej wrażeń i emocji. Z samego rana rozpoczął się przegląd 9 sztuk teatralnych w wykonaniu młodzieży z podkarpackich szkół. W tym roku dzięki pomocy aktorów, którzy pomagali nauczycielom w pracy nad inscenizacjami, poziom prezentowanych przedstawień był bardzo wysoki i wszystkie miejsca na widowni zajęte.

XVIII Festiwal Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych pokazał, że w szkołach na Podkarpaciu jest wiele bardzo zdolnych młodych osób i nauczycieli, którzy chcą z nimi pracować dlatego mam nadzieję, że Festiwal na stałe wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych w Rzeszowie.

Organizatorzy

Slider

Patronat honorowy

Image is not available
Image is not available

Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Slider

Patronat medialny

Slider

SPONSORZY

Slider