Monika Szela - przewodnicząca

Absolwentka 1 Liceum Ogolnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie.
Dyrektor Teatru "Maska" w Rzeszowie.
Z wykształcenia germanistka i aktorka.
Laureatka plebiscytu "Kobiety Przedsiębiorczej" w roku 2012.
Posiada bogate doświadczenie zawodowe, które nabyła poprzez prace dla m.in. "Telewizji Polskiej".
Jako aktorka zadebiutowała w jednej z pierwszych edycji Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych.

Adam Głaczyński

Dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów, związany z rozgłośnią już ponad 23 lata. Współpracuje z TVP Rzeszów oraz Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Absolwent polonistyki, specjalność filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonat kina i muzyki, specjalista od retoryki i erystyki, nominowany do nagrody „Mistrza Mowy Polskiej”.

Grzegorz Pawłowski

W 1982 roku ukończył studia na PWST w Krakowie. 17 marca 1978 roku miał miejsce jego debiut teatralny. Występował na scenach następujących teatrów:

Teatr Dramatyczny w Gdyni

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Teatr na Woli w Warszawie

Teatr Kwadrat w Warszawie

Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Teatr Polski w Bielsku-Białej

Występował również w Teatrze Telewizji, m.in. w spektaklu Leonce i Lena jako Kamerdyner (1991).

Dorota Pawiłowska

Dorota Pawiłowska jest absolwentką Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2011 r. obroniła dyplom z Wyróżnieniem Rektorskim w pracowni Grafiki Wydawniczej prof. Lecha Majewskiego. Uczestniczka wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. w Polsce, Niemczech, Portugalii i Serbii. Odznaczona WIPO Award for Creativity, Finalistka Artystycznej Podróży Hestii, nagrodzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w konkursie na plakat UP. Na co dzień związana z pracownią Blok Żab. na warszawskim Ursynowie. Zajmuje się grafiką użytkową, artystyczną oraz malarstwem.

www.dakotafloryda.pl / www.dorotapawilowska.com

Barbara Michalska

Nauczycielka języka francuskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie od roku 1982.
W latach 1991-1999 przygotowywała wraz z uczniami sztuki na Szkolny Festiwal Teatrów Obcojęzycznych (wyróżnienie za "Lekcję" E.lonesco w 1995) lub zasiadała w jury Festiwalu.

Grzegorz Stępniak

Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Doktor nauk humanistycznych, autor rozprawy doktorskiej poświęconej queerowym implikacjom dzieciństwa, dorosłości i starości w amerykańskim performansie i kinie niezależnym, ukończył Wiedzę o Teatrze i Dramatologię UJ oraz dramaturgię IT. Studiował na Uniwersytecie w Pittsburghu, w School of Theatre, Film and Television na UCLA w Los Angeles oraz na American and Ethnicity Studies Department na University of Southern California, pod kierunkiem Judith „Jacka” Halberstam. Trzykrotny stypendysta japońskiej Fundacji SYLFF i Ministra Edukacji. Publikował m.in. w: "Notatniku Teatralnym", "Didaskaliach", "Opcjach", "Fragile", „Dwutygodniku”, „Ha!Arcie”. Wieloletni Koordynator Programowy festiwalu OFF PLUS CAMERA, współpracuje z festiwalem Boska Komedia, Łaźnią Nową w Krakowie, tłumaczy filmy i teksty naukowe.

Organizatorzy

Slider

Patronat honorowy

Image is not available
Image is not available

Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Slider

Patronat medialny

Slider

SPONSORZY

Slider