XVIII Festiwal Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych - podsumowanie

XVIII edycja Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych rozpoczęła się w niedzielę 9 kwietnia 2017r. W samo południe zaprosiliśmy uczestników Festiwalu w gościnne progi I LO, gdzie czekali na nich pełni energii i pomysłów artyści z krakowskiej grupy AD HOC, jednej z bardziej znanych grup teatru improwizowanego w Polsce. Przygotowali oni dla młodych artystów-amatorów serię warsztatów, które nie tylko zintegrowały młodzież ale też postawiły przed nimi liczne wyzwania pobudzające wyobraźnię i kreatywność. Praca z aktorami dodała uczestnikom warsztatów pewności siebie podczas wystąpień publicznych. Efekty ich pracy mogliśmy zobaczyć już tego samego dnia wieczorem. W Wojewódzkim Domu Kultury odbył się spektakl, w którym uczestnicy Festiwalu, pod czujnym okiem aktorów z grupy AD HOC, stawiali pierwsze kroki w sztuce improwizacji. Co ważne, świetnie bawili się nie tylko artyści ale też publiczność.

Pierwszy dzień Festiwalu był pracowity i inspirujący również dla nauczycieli – opiekunów grup teatralnych. Wzięli oni udział w warsztatach dotyczących pracy z młodzieżą, pobudzania jej wyobraźni i ekspresji. Zajęcia te prowadziła Aleksandra Drzazga – nauczycielka języka francuskiego i ekspertka w pracy teatralnej z młodzieżą i dziećmi.
Wszyscy uczestnicy warsztatów zgodnie twierdzili, że warto było spędzić niedzielne popołudnie w ten nietypowy sposób i spotkać tak wiele interesujących i inspirujących osób.

Drugi dzień spektaklu dostarczył jeszcze więcej wrażeń i emocji. Z samego rana rozpoczął się przegląd 9 sztuk teatralnych w wykonaniu młodzieży z podkarpackich szkół. W tym roku dzięki pomocy aktorów, którzy pomagali nauczycielom w pracy nad inscenizacjami, poziom prezentowanych przedstawień był bardzo wysoki i wszystkie miejsca na widowni zajęte.

XVIII Festiwal Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych pokazał, że w szkołach na Podkarpaciu jest wiele bardzo zdolnych młodych osób i nauczycieli, którzy chcą z nimi pracować dlatego mam nadzieję, że Festiwal na stałe wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych w Rzeszowie.

Organizatorzy

Slider

Patronat honorowy

Image is not available
Image is not available

Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Slider

Patronat medialny

Slider

SPONSORZY

Slider